Weather Icon 12.6°C Partly Cloudy
Cricket Fixtures
Thursday 2nd June 2016 @ 12:08 by Mark Phillip
Sports

SATURDAY 4TH JUNE:

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE PREMIER DIVISION:

Alderley Edge 1st XI v Cheadle 1st XI

Nantwich 1st XI v Bramhall 1st XI

Neston 1st XI v Hyde 1st XI

Timperley 1st XI v Chester Boughton Hall 1st XI

Toft 1st XI v Macclesfield 1st XI

Urmston 1st XI v Bowdon 1st XI

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION:

Cheadle 2nd XI v Alderley Edge 2nd XI

Chester Boughton Hall 2nd XI v Timperley 2nd XI

Didsbury 2nd XI v Urmston 2nd XI

Hyde 2nd XI v Neston 2nd XI

Macclesfield 2nd XI v Toft 2nd XI

Tattenhall 2nd XI v Marple 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE PREMIER DIVISION:

Bury 1st XI v Clifton 1st XI

Denton West 1st XI v Edgworth 1st XI

Glossop 1st XI v Egerton 1st XI

Heywood 1st XI v Greenmount 1st XI

Prestwich 1st XI v Denton St Lawrence 1st XI

Unsworth 1st XI v Flixton 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:

Astley & Tyldesley 1st XI v Dukinfield 1st XI

Walshaw 1st XI v Bamford Fieldhouse 1st XI

Winton 1st XI v Whalley Range 1st XI

Woodbank 1st XI v Elton 1st XI

Woodhouses 1st XI v Roe Green 1st XI

Worlsey 1st XI v Swinton Moorside 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:

Brooksbottom 1st XI v Denton 1st XI

Droylsden 1st XI v South West Manchester 1st XI

Radcliffe 1st XI v Edenfield 1st XI

Stretford 1st XI v Westleigh 1st XI

Thornham 1st XI v Flowery Field 1st XI

Wythenshawe 1st XI v Stand 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:

Clifton 2nd XI v Unsworth 2nd XI

Deane & Derby 1st XI v Prestwich 2nd XI

Edgworth 2nd XI v Denton West 2nd XI

Greenmount 2nd XI v Heywood 2nd XI

Irlam 1st XI v Astley & Tyldesley 2nd XI

Swinton Moorside 2nd XI v Glossop 2nd XI


GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR WEST:

Egerton 2nd XI v Bury 2nd XI

Elton 2nd XI v Elton Vale 1st XI

Flixton 2nd XI v Walshaw 2nd XI

Roe Green 2nd XI v East Lancs paper Mill 1st XI

Tottington St Johns 1st XI v Worsley 2nd XI

Whalley Range 2nd XI v Winton 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR EAST:

Denton St Lawrence 2nd XI v Woodhouses 2nd XI

Dukinfield 2nd XI v Ashton Ladysmith 1st XI

Flowery Field 2nd XI v Thornham 2nd XI

Rochdale Catholic Club 1st XI v Failsworth Macedonia 1st XI

South West Manchester 2nd XI v Liitleborough Lakeside 1st XI

Stand 2nd XI v Droylsden 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FIVE N&W:

Bamford Fieldhouse 2nd XI v Brooksbottom 2nd XI

East Lancs Paper Mill 2nd XI v Bolton Indians 2nd XI

Edenfield 2nd XI v Woodbank 2nd XI

Fothergill & Harvey 1st XI v Tottington St Johns 2nd XI

Westleigh 2nd XI v Bolton 2nd XI


GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FIVE S&E:

Ashton Ladysmith 2nd XI v Friends Sporting Club 1st XI

Bolton 1st XI v Springhead 1st XI

Bolton Indians 1st XI v Stretford 2nd XI

Denton 2nd XI v Wythenshawe 2nd XI

Friends United 1st XI v Newton Heath 1st XI

PENNINE CRICKET LEAGUE FIRST XI PREMIER DIVISION:

Austerlands 1st XI v Crompton 1st XI

Norden 1st XI v Greenfield 1st XI

Rochdale 1st XI V Middleton 1st XI

Royton 1st XI v Littleborough 1st XI

Saddleworth 1st XI v Monton & Weaste 1st XI

Walsden 1st XI v Glodwick 1st XI

PENNINE CRICKET LEAGUE FIRST XI CHAMPIONSHIP:

Ashton 1st XI v Moorside 1st XI

Friarmere 1st XI v Hollinwood 1st XI

Oldham 1st XI v Milnrow 1st XI

Shaw 1st XI v Micklehurst 1st XI

Uppermill 1st XI v Heyside 1st XI

Werneth 1st XI v Stayley 1st XI

PENNINE CRICKET LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION:

Crompton 2nd XI v Saddleworth 2nd XI

Glodwick 2nd XI v Walsden 2nd XI

Greenfield 2nd XI v Werneth 2nd XI

Littleborough 2nd XI v Friarmere 2nd XI

Middleton 2nd XI v Rochdale 2nd XI

Monton & Weaste 2nd XI v Norden 2nd XI

PENNINE CRICKET LEAGUE 2ND XI CHAMPIONSHIP:

Heyside 2nd XI v Uppermill 2nd XI

Hollinwood 2nd XI v Royton 2nd XI

Micklehurst 2nd XI v Shaw 2nd XI

Milnrow 2nd XI v Austerlands 2nd XI

Moorside 2nd XI v Oldham 2nd XI

Stayley 2nd XI v Ashton 2nd XI

DERBYSHIRE & CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:

Broadbottom 1st XI v Buxworth 1st XI

Compstall 1st XI v Whaley Bridge 1st XI

Hadfield St Andrews 1st XI v Mottram 1st XI

New Mills 1st XI v Dinting 1st XI

Old Glossop 1st XI v Dove Holes 1st XI

Tintwistle 1st XI Hawk Green 1st XI

DERBYSHIRE & CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:

Birch Vale & Thornsett 1st XI v Woodley 1st XI

Chapel-en-le-Frith 1st XI v Stalybridge St Pauls 1st XI

Charlesworth & Chisworth 1st XI v Hayfield 1st XI

Hollingworth 1st XI v Newton 1st XI

Offerton 1st XI v High Lane 1st XI

DERBYSHIRE & CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:

Dinting 2nd XI v New Mills 2nd XI

Dove Holes 2nd XI v Old Glossop 2nd XI

Hawk Green 2nd XI v Tintwistle 2nd XI

Hayfield 2nd XI v Charlseworth & Chisworth 2nd XI

Newton 2nd XI v Hadfield St Andrews 2nd XI

Woodley 2nd XI v Broadbottom 2nd XI

DERBYSHIRE & CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR:

Buxworth 2nd XI v Birch Vale & Thornsett 2nd XI

High Lane 2nd XI v Offerton 2nd XI

Mottram 2nd XI v Hollingworth 2nd XI

Stalybridge St Pauls 2nd XI v Chapel-en-le-Frith 2nd XI

Whaley Bridge 2nd XI v Compstall 2nd XI


SUNDAY 5TH JUNE:

BISSENDEN CUP ROUND TWO:

Compstall 1st XI v Newton 1st XI

Hawk Green 1st XI v Buxworth 1st XI

Tintwistle 1st XI v Birch Vale & Thornsett 1st XI

Woodley 1st XI v Hayfield 1st XI


HAWKE TROPHY ROUND TWO:

Old Glossop 2nd XI v Newton 2nd XI

New Mills 2nd XI v Stalybridge St Pauls 2nd XI

Hazel Grove 2nd XI v Broadbottom 2nd XI

Dove Holes 2nd XI v Buxworth 2nd XI