Weekend Cricket Fixtures
Thursday 7th June 2018 16:16 Sports Posted by Mark Phillip

GREATER MANCHESTER PREMIER DIVISION:

Greenmount 1st XI v Prestwich 1st XI, Edgworth 1st XI v Heywood 1st XI, Denton St Lawrence 1st XI v Egerton 1st XI, Denton West 1st XI v Flixton 1st XI, Clifton 1st XI v Woodhouses 1st XI, Woodbank 1st XI v Roe Green 1st XI

GREATER MANCHESTER DIVISION ONE A:

Heyside 1st XI v Royton 1st XI, Whalley Range 1st XI v Stayley 1st XI, Bury 1st XI v Astley & Tyldesley 1st XI, Denton 1st XI v Greenfield 1st XI, Flowery Field 1st XI v Brooksbottom 1st XI, Walshaw 1st XI v Stretford 1st XI

GREATER MANCHESTER DIVISION ONE B:

Glodwick 1st XI v Stand 1st XI, Dukinfield 1st XI v Swinton Moorside 1st XI, Monton 1st XI v Thornham 1st XI, Saddleworth 1st XI v Glossop 1st XI, Unsworth 1st XI v Winton 1st XI

GREATER MANCHESTER DIVISION TWO A:

Littleborough Lakeside 1st XI v Elton 1st XI, Glossop 2nd XI v Westleigh 1st XI, Shaw 1st XI v Droylsden 1st XI, Prestwich 2nd XI v East Lancs Paper Mill 1st XI, Micklehurst 1st XI v Werneth 1st XI, Elton Vale 1st XI v Clifton 2nd XI

GREATER MANCHESTER DIVISION TWO B:

Uppermill 1st XI v Bolton Deane & Derby 1st XI, Austerlands 1st XI v Oldham 1st XI, Edenfield 1st XI v Friarmere 1st XI, South West Manchester 1st XI v Radcliffe 1st XI, Wythenshawe 1st XI v Whalley Range 2nd XI, Hollinwood 1st XI v Ashton 1st XI

GREATER MANCHESTER DIVISION THREE WEST:

Astley & Tyldesley 2nd XI v Monton 2nd XI, Hindley St Peters 1st XI v Bury 2nd XI, Swinton Moorside 2nd XI v Worsley 1st XI, Elton 2nd XI v Woodbank 2nd XI, Roe Green 2nd XI v Edgworth 2nd XI, Tottington St Johns 1st XI v Irlam 1st XI

GREATER MANCHESTER DIVISION THREE EAST:

Rochdale Catholic Club 1st XI v Denton West 2nd XI, Werneth 2nd XI v Denton St Lawrence 2nd XI, Oldham 2nd XI v Glodwick 2nd XI, Stand 2nd XI v Unsworth 2nd XI, Stretford 2nd XI v Dukinfield 2nd XI, Greenfield 2nd XI v Flowery Field 2nd XI

GREATER MANCHESTER DIVISION FOUR WEST:

Egerton 2nd XI v South West Manchester 2nd XI, Friends United 1st XI v Bamford Fieldhouse 2nd XI, Westleigh 2nd XI v Greenmount 2nd XI, Bolton Deane & Derby 2nd XI v Walshaw 2nd XI, Winton 2nd XI v Blackley 1st XI, Flixton 2nd XI v Bolton Indians 1st XI

GREATER MANCHESTER DIVISION FOUR EAST:

Moorside 2nd XI v Denton 2nd XI, Woodhouses 2nd XI v Ashton Ladysmith 1st XI, Heywood 2nd XI v Heyside 2nd XI, Royton 2nd XI v Hollinwood 2nd XI, Ashton 2nd XI v Newton Heath 1st XI, Failsworth Macedonia 1st XI v Saddleworth 2nd XI

GREATER MANCHESTER DIVISION FIVE SOUTH AND WEST:

Bolton Indians 2nd XI v Hindley St Peters 2nd XI, United Stars 1st XI v Worsley 2nd XI

GREATER MANCHESTER DIVISION FIVE NORTH AND EAST:

Brooksbottom 2nd XI v Milnrow 3rd XI, Droylsden 2nd XI v Tottington St Johns 2nd XI

GREATER MANCHESTER DIVISION FIVE SOUTH AND EAST:

Springhead 1st XI v Uppermill 2nd XI, Stayley 2nd XI v Shaw 2nd XI, Thornham 2nd XI v Austerlands 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE:

Davenham 1st XI v Oxton 1st XI, Barrow 1st XI v Urmston 1st XI, Bowdon 1st XI v Upton 1st XI, Hyde 1st XI v Macclesfield 1st XI, Sale 1st XI v Widnes 1st XI, Stockport 1st XI v Bollington 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE 2ND XI PREMIER DIVISION:

Alderley Edge 2nd XI v Didsbury 2nd XI, Chester Boughton Hall 2nd XI v Grappenhall 2nd XI, Macclesfield 2nd XI v Hyde 2nd XI, Nantwich 2nd XI v Marple 2nd XI, Oulton Park 2nd XI v Neston 2nd XI, Timperley 2nd XI v Toft 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE:

Hawk Green 1st XI v Mottram 1st XI, Broadbottom 1st XI v Tintwistle 1st XI, Dinting 1st XI v Hayfield 1st XI, Dove 1st XI v Woodley 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO:

Compstall 1st XI v Old Glossop 1st XI, Hadfield 1st XI v Whaley 1st XI, New Mills 1st XI v Newton 1st XI, Hazel Grove 1st XI v Buxworth 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE:

Pott Shrigley 1st XI v Offerton 1st XI, Birch 1st XI v Stalybridge St pauls 1st XI, Charlesworth 1st XI v Chapel 1st XI, Hollingworth 1st XI v High Lane 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR:

Mottram 2nd XI v Hawk Green 2nd XI, Tintwistle 2nd XI v Broadbottom 2nd XI, Newton 2nd XI v New Mills 2nd XI, Woodley 2nd XI v Dove 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE:

Old Glossop 2nd XI v Compstall 2nd XI, Stalybridge St Pauls 2nd XI v Birch 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Dinting 2nd XI, High Lane 2nd XI v Hazel Grove 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION SIX:

Offerton 2nd XI v Pott Shrigley 2nd XI, Whaley 2nd XI v Hadfield 2nd XI, Chapel 2nd XI v Charlesworth 2nd XI, Buxworth 2nd XI v Hollingworth 2nd XI