Weekend Football Fixtures
Thursday 8th November 2018 @ 10:24 by Mark Phillip
Sports

FA CUP FIRST ROUND:

Maidenhead United v Portsmouth, Maidstone United v Macclesfield Town, Ebbsfleet United v Cheltenham Town, Swindon Town v York City, Torquay United v Woking, Scunthorpe United v Burton Albion, Aldershot Town v Bradford City, Grimsby Town v MK Dons, Bromley v Peterborough United, Southport v Boredom Wood, Plymouth Argyle v Stevenage, Chesterfield v Billericay Town, Lincoln City v Northampton Town, Yeovil Town v Stockport County, Bury v Dover Athletic, Gillingham v Hartlepool United, Oxford United v Forest Green Rovers, Tranmere Rovers v Oxford City, Accrington Stanley v Colchester United, Barnsley v Notts County, Metropolitan Police v Newport County, Walsall v Coventry City, Rochdale v Gateshead, Sutton United v Slough Town, Exeter City v Blackpool, Luton Town v Wycombe Wanderers, Morecambe v FC Halifax Town, Crewe Alexandra v Carlisle United, Southend United v Crawley Town.

NATIONAL LEAGUE NORTH:

AFC Telford United v Boston United, Brackley Town v Blyth Spartans, Chester v Altrincham, Curzon Ashton v Bradford Park Avenue, Hereford v FC United, Nuneaton Borough v Kidderminster Harriers.

EVO-STIK WEST:

Chasetown v Glossop North End, Clitheroe v Skelmersdale United, Droylsden v Colwyn Bay, Kendal Town v Radcliffe FC, Leek Town v Atherton Collieries, Market Drayton Town v Runcorn Linnets, Mossley v Kidsgrove Athletic, Trafford v Widnes.

FA TROPHY SECOND QUALIFYING ROUND:

AFC Mansfield v Pickering Town, Basford United v Stafford Rangers, Farsley Celtic v Carlton Town, Halesowen Town v Prescot Cables, Lancaster City v Ossett United, Marske United v Tamworth, Newcastle Town v Workington, South Shields v Hyde United, Stalybridge Celtic v Buxton, Stamford v Kettering Town, Stratford Town v Mickleover Sports, Witton Albion v AFC Rushden and Diamonds.

THE MACRON CUP SECOND ROUND:

1874 Northwich v AFC Blackpool, Abbey Hey v Atherton LR, Avro v Wythenshawe Town, Barnoldswick Town v Wythenshawe Amateurs, Burscough v Sandbach United, Cammell Laird 1907 v Lower Breck, Cheadle Town v Bootle, City of Liverpool v Squires Gate, Eccleshall v West Didsbury and Chorlton, Maine Road v Nelson, Prestwich Heys v Cleator Moor Celtic, Rylands v Cheadle Heath Nomads, Stockport Town v Garstang, Stone Dominoes v Congleton Town.

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH:

AFC Liverpool v AFC Darwen, Carlisle City v Daisy Hill, Chadderton v Bacup Borough, Holker Old Boys v Shelley, Steeton v St Helens Town.

MANCHESTER FOOTBALL LEAGUE:

Bolton County v Manchester Central, Rochdale Sacred Heart v East Manchester, Springhead v Royton Town, Walshaw Sports v Chadderton Reserves.

SUNDAY

FA CUP FIRST ROUND:

Mansfield Town v Charlton Athletic, Chorley v Doncaster Rovers, Alfreton Town v Fleetwood Town, Barnet v Bristol Rovers, Shrewsbury Town v Salford City, Hitchin Town v Solihull Moors, Guiseley v Cambridge United, Weston Super Mare v Wrexham, Port Vale v Sunderland.

MONDAY

FA CUP FIRST ROUND:

Hampton and Richmond Borough v Oldham Athletic.