Weekend Football Fixtures
Thursday 29th November 2018 @ 11:41 by Mark Phillip
Sports

FRIDAY:

FA CUP SECOND ROUND:

Solihull Moors v Blackpool

 

SATURDAY:

FA CUP SECOND ROUND:

FC Halifax Town v AFC Wimbledon, Southend United v Barnsley, Maidstone United v Oldham Athletic, Plymouth Argyle v Oxford United, Peterborough United v Bradford City, Accrington Stanley v Cheltenham Town, Charlton Athletic v Doncaster Rovers, Lincoln City v Carlisle United, Walsall v Sunderland, Wrexham v Newport County

 

NATIONAL LEAGUE NORTH:

AFC Telford Utd v Bradford Park Avenue, Brackley Town v Altrincham, Chester v Darlington, Chorley v Boston United, Hereford v Alfreton Town, Nuneaton Borough v Blyth Spartans, Spennymoor Town v Kidderminster Harriers, York City v FC United

 

EVO-STIK PREMIER DIVISION:

Bamber Bridge v Stalybridge Celtic, Basford United v Scarborough Athletic, Gainsborough trinity v Witton Albion, Hyde United v Grantham Town, Marine v Warrington Town, Mickleover Sports v Farsley Celtic, North Ferriby United v Lancaster City, South Shields v Matlock Town, Stafford Rangers v Buxton, Whitby Town v Nantwich Town, Workington v Hednesford Town

 

EVO-STIK WEST:

Chasetown v Colne, Clitheroe v Market Drayton Town, Colwyn Bay v Glossop North End, Leek Town v Kendal Town, Newcastle Town v Mossley, Radcliffe FC v Atherton Collieries, Ramsbottom United v Runcorn Linnets, Skelmersdale United v Kidsgrove Athletic, Trafford v Droylsden, Widnes v Prescot Cables

 

FA VASE THIRD ROUND:

Avro v West Auckland Town

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH:

Ashton Town v AFC Darwen, Atherton LR v AFC Liverpool, Carlisle City v Nelson, Chadderton v Garstang, Cleator Moor Celtic v Longridge Town, Daisy Hill v Bacup Borough, Prestwich Heys v Holker Old Boys, St Helens Town v Shelley, Steeton v Lower Breck

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH:

Alsager Town v Wythenshawe Town, Eccleshall v Maine Road, Rylands v Ellesmere rangers, Sandbach United v FC Oswestry Town, Stockport Town v Cheadle Heath Nomads, Stone Old Alleynians v Cammell Laird 1907, Vauxhall Motors v New Mills, Wythenshawe Amateurs v Cheadle Town

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE:

East Manchester v Heyside, Manchester Central v Walshaw Sports, Manchester Gregorians v Beechfield United, Old Altrinchamians v Royton Town, Springhead v Chadderton Reserves, Stockport Georgians v Rochdale Sacred Heart

 

SUNDAY:

FA CUP SECOND ROUND:

Barnet v Stockport County, Rochdale v Portsmouth, Bury v Luton Town, Shrewsbury Town v Scunthorpe United, Tranmere Rovers v Southport, Slough Town v Gillingham, Swindon Town v Woking, Chesterfield v Grimsby Town