Weather Icon 15.7°C Partly Cloudy
Weekend Football Fixtures
Thursday 24th January 2019 @ 11:30 by Mark Phillip
News

FRIDAY

FA CUP FOURTH ROUND: 
Bristol City v Bolton Wanderers, Arsenal v Manchester United.

SATURDAY

EFL LEAGUE TWO: Northampton Town v Morecambe, Cheltenham Town v Macclesfield Town, Crewe Alexandra v Colchester United, Exeter City v Cambridge United, Grimsby Town v MK Dons, Mansfield Town v Tranmere Rovers, Port Vale v Carlisle United, Stevenage v Forest Green Rovers, Swindon Town v Crawley Town, Bury v Lincoln City.

NATIONAL LEAGUE NORTH: Blyth Spartans v Hereford, Brackley Town v Bradford Park Avenue, Curzon Ashton v Darlington, FC United v Stockport County, Guiseley v Boston United, Kidderminster Harriers v Alfreton Town, Leamington v Altrincham, Nuneaton Borough v Ashton United, Southport v AFC Telford United, Spennymoor Town v Chester, York City v Chorley.

EVO-STIK PREMIER DIVISION: Bamber Bridge v Hednesford Town, Buxton Stalybridge Celtic, Gainsborough Trinity v Stafford Rangers, Hyde United v Marine, Lancaster City v Witton Albion, Matlock Town v Nantwich Town, North Ferriby United v Basford United, Scarborough Athletic v Farsley Celtic, South Shields v Whitby Town, Warrington Town v Grantham Town, Workington v Mickleover Sports.

EVO-STIK WEST: Chasetown v Colwyn Bay, Clitheroe v Widnes, Droylsden v Newcastle Town, Kendal Town v Kidsgrove Athletic, Leek Town v Runcorn Linnets, Market Drayton Town v Glossop North EndMossley v Atherton Collieries, Prescot Cables v Radcliffe FC, Ramsbottom United v Skelmersdale United, Trafford v Colne.

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Blackpool v Longridge Town, AFC Darwen v St Helens Town, AFC Liverpool v Shelley, Ashton Town v Bacup Borough, Avro v Carlisle City, Chadderton v Daisy Hill, Holker Old Boys v Lower Breck, Nelson v Garstang, Steeton v Prestwich Heys.

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Alsager Town v Stockport Town, Barnton v Stone Old Alleynians, Cheadle Town v Maine Road, Eccleshall v St Martins, FC Oswestry Town v Ellesmere Rangers, Stone Dominoes v Sandbach United, Vauxhall Motors v Cheadle Heath Nomads, Wythenshawe Town v Rylands.

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Beechfield United v Stockport Georgians, Dukinfield Town v East Manchester, Heyside v Bolton County, Old Altrinchamians v Hindsford, Rochdale Sacred Heart v Manchester Central, Royton Town v Manchester Gregorians, Springhead v Chadderton Reserves.

FA CUP FOURTH ROUND: Accrington Stanley v Derby County, Shrewsbury Town v Wolverhampton Wanderers, Middlesbrough v Newport County, Bristol City v Bolton, Swansea City v Gillingham, Newcastle United v Watford, Brighton and Hove Albion v West Brom, Doncaster Rovers v Oldham Athletic, Manchester City v Burnley, Portsmouth v QPR, Millwall v Everton, AFC Wimbledon v West Ham, Crystal Palace v Tottenham.

SUNDAY

FA CUP FOURTH ROUND: Chelsea v Sheffield Wednesday.

MONDAY

FA CUP FOURTH ROUND: Barnet v Brentford.